De afgelopen week was ik een beetje een hakerd. Ik wilde al een tijdje een dikke, warme, sjaal – zo eentje waarin je je kunt verstoppen als het koud is -, maar ik kon geen mooie vinden. Dus ik speurde wat naar haakpatronen en toen ik een mooie vond, besloot ik een poging te wagen. Met enorme dikke wol en een haaknaald zo dik als een wortel (nou ja, figuurlijk dan.) ging ik aan de slag. En het lukte! Best wel goed zelfs. Ik was bang dat ik niet genoeg discipline zou hebben voor zoiets groots, dus ik haakte de eerste twee dagen extra hard door. En toen was ‘ie zomaar ineens af! Wat een geluk. Dus hier komt het lijstje van dit weekend:
Vijf redenen om haken fijn te vinden
Haken kan altijd en overal. Zittend op je (hotel-)bed, onderuitgezakt achter de tv, op een bankje bij de hertjes, terwijl je koffie drinkt in een koffietentje, tijdens een lange autorit, en ga zo maar door. Oké, op de fiets is me nog niet gelukt, maar dat is het dan ook wel zo’n beetje.
Je hoeft je nooit meer te vervelen als je film kijkt. Daar schreef ik trouwens al eens eerder over, tijdens mijn kersjes-haakperiode. Maar echt, ik vind dat zo handig. Vooral als je een vriend/meneer hebt die van films houdt, terwijl je zelf niet zo’n filmkijkerd bent.
Van haken word je lekker rustig. Je kunt een beetje mijmeren en dromen over van alles en nog wat, maar echt piekeren heeft geen zin, want dan laat je per ongeluk een steekje vallen of vergeet je ineens hoe de bobbeltjessteek werkt en ga je gekke dingen doen. O, en van haakfilmpjes word je trouwens ook rustig, ik tenminste wel. Zo’n zwoele stem die uitlegt hoe je een magische ring maakt of vertelt hoe de slip stitch in elkaar zit (alleen van de termen word je toch al blij?). Laatst had ik ineens een filmpje met een Vlaamse meneer, dat was ook grappig :) En stiekem maakte ik zelf ook een minihaakfilmpje.
Laden
Voor haken heb je niet enorm veel inspiratie nodig. Ik hou enorm van creatief bezig zijn en allerlei dingen maken, maar soms is mijn inspiratie gewoon een beetje op. Dan wil ik wel tekenen, maar heb ik na een half uur nog steeds een leeg vel. En voor dat soort momenten (of perioden, want nu was het bijna de hele week, bluh.) is haken superhandig. En als je dan wel inspiratie hebt, dan kun je ook nog steeds haken hoor, dan verzin je gewoon gekke patroontjes ofzo.
Als het af is, heb je iets! Ik bedoel, eerst had ik geen sjaal, en toen had ik ineens de sjaal waarnaar ik al een tijdje op zoek was! Dat is toch awesome? :) En als je genoeg sjaals hebt, dan maak je gewoon een muts, wanten, een vest, een deken (als je geduld hebt) of een tafelkleedje voor je oma.
Klaar voor de winter, hoezee!
Leuheuk!
En nu opzoek naar een haakfilmpje of een patroon voor een
hertjes sjaal/muts/deken/wanten/tafelkleedje of minihertje ;-)
Wat is die mooi geworden! Krijg gelijk ook weer zin om mijn haakspulletjes erbij te pakken! Heb alleen net een mooie sjaal gekocht haha, dus dan zou ik iets anders gaan haken!
Haken is zooo fijn. Ik snap helemaal wat je bedoelt! En je sjaal is mooi geworden!
mooie sjaal geworden! Ik heb al genoeg hobby’s dus ik sla het haken even over :)
Leuk! Is een erg mooie sjaal geworden, ik hou van die gele kleur!
Ik ben momenteel ook bezig met haken. Begin net dus ik moet alles nog uitzoeken maar het is onwijs leuk om te doen!
Jaa, ik ben ook nog lang geen pro, maar vind het inderdaad superleuk! :)
Ah mooi! En het klinkt heel fijn, ik geloof alleen niet dat ik er tijd voor heb.
Oooh, hij is prachtig!!
Pingback: Interessante & inspirerende artikelen | TijgertjeRawr